آسان ترین شیوه خودشناسی

آسان ترین شیوه خودشناسی

صداقت

صداقت و رشدی بی انتها

صداقت اصلی مهم برای انجام هرکار و شروع هر چیزی است…

در صداقت ما با خودمان روبرو هستیم ،صداقت را میتوان شاه راه رسیدن به ثروت،موفقیت ،روحانیت و معنویت دانست چرا که اگر ما با خودمان صادق نباشیم هرگز نمیتوانیم تمام انرژی های درونی خودمان را در یک جهت قرار دهیم.

صداقت

صداقت با خود

در صداقت با خود تو در بعد های جسمانی،فکری،احساسی،باوری و روحی در یک جهت قرار میگیری و این بالاترین عملکرد را به تو ارئه میکند عملکردی که تو را قادر خواهد کرد که هر کاری را انجام دهی.

مهم ترین فرد زندگی مان

به یاد داشته باشیم که خودمان مهم ترین فرد زندگی خودمان هستیم و این ما را به نکته ای گرانبها میرساند و آن اینکه تو باید با خودت به صلح برسی تا بتوانی تمام نیروی خودت را در یک راستا قرار دهی و نکته جالب اینکه ما اغلب خودمان را به بها هایی ناچیز مانند یک سود جزیی،یک شهوت ،یک رنجش،یک ترس و… میفروشیم و وارد یک توهم عمیق میشویم.

توهمی عمیق

ما گمان میکنیم که اگر به خودمان دروغ بگوییم درونمان متوجه نمیشود غافل از اینکه درونتو بسیار هوشیار تر از اینهاست درون تو بقدری هوشیار است که میتواند کارهایی را انجام دهد که حتی خود تو هم نمیتوانی تصورش را بکنی .

حال از بحث درو نشویم

باید بدانیم که ما در ناصادقی با خود دائم در حال دروغ گفتن به خودمان هستیم اما هرگز ما موفق نمیشویم چرا که ما روح خدا هستیم

پس لاجرم نفس ، ما را به به توهم میکشاند.

جایی که فکر میکنیم ما درست میگوییم

زمانی که تو وارد توهم شدی تمامی کار های خودت را بر حق میبینی و دیگران و جهان و حتی خداوند را در اشتباه میبینی و این تو را به خسارت های بسیار بزرگ تری میکشاند خسارت هایی که هر لحظه بزرگ تر میشود.

خسارت ها بزرگ تر میشوند…

هر چقدر که ما به این عدم صداقت با خودمان ادامه دهیم خسارت هایی که میخوریم بزرگ تر میشود چرا که ما بیشتر به خودمان دروغ میگوییم و درونمان را بیشتر متلاطم میکنیم بقدری این تلاطم ها ادامه پیدا میکند که گاهی ما از مسیرمان بکلی درو میشویم.

ما باید این را بدانیم که هر ناصادقیی که میکنیم از خودمان بیشتر دور میشویم و هرچقدر که از خودمان بیشتر دور شویم احتمال خسارت خوردن ما بیشتر میشود.

فایل زیر به شما برای درک حقیقت صداقت کمک میکند:

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما
پنل کاربری
سبدخرید
جستجو
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x