آسان ترین شیوه خودشناسی

آسان ترین شیوه خودشناسی

خوش قولی

خوش قولی به قدری مهم هست که میتواند تعیین کننده میزان صداقت ما با خودمان را تعیین کند!!

ما با خودمان طرفیم

زمانی که حرف از خوش قولی میشود ما با خودمان روبرو هستیم نه با طرف مقابل خودمان و این نکته ای است که اکثریت افراد ممکن است که اشتباه بگیرند و به خودشان خسارت بزنند!!

چرا که در خوش قولی هایمان ما حرفی به خودمان میزنیم واگر آن کار را انجام ندهیم اعتبار ما پیش خودمان از بین میرود و این سرآغاز چند شاخه شدن انرژی های ماست.

ما در خوش قولی هر لحظه با خودمان روبرو میشویم
ما هر لحظه در حال مواجهه شدن با خودمان هستیم

انتخابی بین خوش قولی و بد قولی

در واقع ما در هر لحظه مشغول انتخاب هستیم بین خوش قولی و بد قولی با خودمان و زمانی که خوش قول میشویم یعنی ما توازنی بین تمامی ابعاد وجودی خود ایجاد کرده ایم و این یعنی سرآغاز یک رشد بسیار بزرگ برای خودمان چرا که تمام آن چیزی که ما نیاز داریم برای رشد خود و پیشرفت و هر آن چیزی که میخواهیم در درونمان باید شکل بگیرد و این تنها در خوش قولی با خود صورت میپذیرد.

تو باید انتخاب کنی بین خوش قولی یا بد قولی و پای تاثیرات هر کدام بایستی

باید با خودمان خوش قول باشیم

ما با خودمان عهدی می بندیم که فلان کار را انجام دهیم و یا انجام ندهیم در این حالت ما باید تمام تلاش خود را به کار ببندیم تا به عهد خود وفاکنیم و با خودمان خوش قول باشیم و اگر چنین باشد اعتماد به نفس و عزت نفس تا در مرحله اول بالا میرود حال آنکه لازمه شروع هر رشد بزرگی اعتماد به نفس و اعتماد به نفس هست.

مهمترین قولی که باید به خودمان بدهیم قول به خودمان است

مراقب اعتبار خودتان باشید

اعتبار ما پیش خودمان است که اجازه دوام آوردن در هر شرایطی را میدهد بطوریکه ما در زندگی زمانی میتوانیم بهتر مذاکره کنیم یا بهتر صحبت کنیم ویا عملکرد بهتری داشته باشیم که اعتبار ما پیش خودمان بالا رود و خوش قولی ما را به نقطه ای میرساند که میتوانیم از اعتبار خودمان پیش خودمان در خودشناسی و روحانیت نیز استفاده کنیم حال آنکه همه چیز در درون مان رقم میخورد و اعتبار ماست که اجازه میدهد مادر درون خودمان فعالیت کنیم یا نه.

اعتبار ما نزد خودمان با خوش قولی و صداقت بصورت بسیار محسوسی بالا میرود

معجزه با درون

درون ما دنیایی بی کران و پراز شگفتی و عجایب هست که ما تنها بخش بسیار کوچکی از آن را تاکنون توانستیم که بشناسیم و از آن در موضوعات مختلف استفاده کنیم.

باید این را به خاطر داشته باشیم که معجزات حقیقت دارند و انسان توانایی خلق معجزه را دارد!اما نکته ای که باید به آن بپردازیم این است که معجزه از باور به چیزی(نیرویی)نزدیک و در درون ما رقم میخورد و اگر ما نسبت به خودمان و جهان خوش قول باشیم میتوانیم معجزه را در درون خودمان صورت دهیم و این موضوعی کاملا درونی است.

صداقت اصل اول هر کار بزرگ و معجزه ای است(صداقت باخود)

خوش قولی ارتباط مستقیمی با صداقت دارد

اصل اول روحانیت واصل اول هر استارتی و هر عملکردی و هر موفقیت بزرگی از صداقت شروع میشود چه در جهان ماده و چه در جهان درون و جهان های دیگر و یکی از مصداق های صداقت خوش قولی است پس باید مراقب باشیم که هر چیزی که میگوییم را انجام دهیم و به عهد وپیمان خود وفا کنیم و پای آن چیز هایی که قبول کردیم و مسئولیتش را پذیرفتیم بمانیم تا بتوانیم اصل صداقت را که شالوده هر موفقیتی است بمانیم.

فایل خوش قولی

در اینجا میتوانید فایل خوش قولی را گوش کنید

لینک های مرتبط

صداقت

صداقت با خود

ناصادقی با خود

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما
پنل کاربری
سبدخرید
جستجو
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x